0

Joyjoy.ro angajeaza astistent marketing

Posted February 17th, 2014 in Locuri de munca by admin

Job-ul este de asistent marketing la magazinul de decoratiuni www.joyjoy.ro

Cv-uri se pot trimite pe adresa hello@joyjoy.ro.

CANDIDATUL IDEAL:
– Persoana pasionata de mediul online;
– Orientare spre client;
– Disponibilitate de a studia in afara programului despre Vanzari Online/Marketing online ;
– Abilitati foarte bune de comunicare;
– Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu/avansat.
– Atentie la detalii si la corectitudinea datelor introduse, responsabilitate, seriozitate
– Cunostinte folosire nivel mediu Microsoft Excel/Word.
– social media addicted
– Hotarare, abilitati de organizare, capacitatea de a avea initiativa;
– Capacitate de lucru in conditii de stress;
-absolvent al unei facultati de profil

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
– Administrarea si promovarea magazinului online;
– Introducerea produselor noi pe site;
– Realizeaza planuri si strategii de marketing online;
– Dezvolta campaniile de promovare in mediul online;
– Realizeaza analize de piata cu privire la pozitionarea pe piata a magazinului online
– Monitorizeaza concurenta, realizeaza statistici si analize asupra activitatii acestora.
– Crearea articolelor pentru blogul magazinului online
– Optimizare motoare de cautare, comentarii pe forumuri, bloguri, link-uri, etc.
– Research pe net si adaugare de evenimente / articole pe website-uri.
– Creare a unor articole/review-uri pe teme diverse (e-commerce, consultanta IT, etc), concepere si trimitere de newslettere saptamanale.
– Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management.

Comments are closed.